وبلاگ

تفاوت اندروید باکس، تی‌وی باکس و ستاپ باکس

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که فکر می‌کنند اندروید باکس، تی‌وی باکس و ستاپ باکس فرقی با هم ندارند، اما خوب است بدانید که هر کدام از این دستگاهها ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند که آنها را از هم متمایز می‌کند.

اندروید باکس‌ها از سیستم عامل اندروید خالص یا همان Pure Android استفاده می‌کنند و قابلیت نصب و اجرای تمامی نرم‌افزارهای اندرویدی را دارند، اما تی‌وی باکس‌ها از سیستم عامل Android TV استفاده می‌کنند و به همین دلیل قابلیت نصب تعداد محدودی از نرم‌افزارها را دارند که این نرم‌افزارها عموماً شامل نرم‌افزارهای سرویس‌های ویدئویی خانگی بر بستر اینترنت هستند، مانند شیائومی باکس‌ها و مشابه آن. بنابراین اندروید باکس کامل‌تر و حرفه‌ای‌تر از اندروید تی‌وی‌ است.

اندروید باکس یک مینی کامپیوتر اندرویدی است که قابلیت نصب انواع نرم‌افزارهای اندرویدی را دارد و از اتصالات متنوعی برخوردار است، اما ستاپ باکس فقط قابلیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی را داشته و قابلیت نصب نرم‌افزار ندارد و از لحاظ اتصالات بسیار محدود است. البته اندروید باکس‌هایی هم تولید می‌شوند که مانند ستاپ باکس‌ها قابلیت گیرندگی شبکه‌های دیجیتال را دارند. بنابراین یک اندروید باکس می‌تواند یک ستاپ باکس باشد، اما یک ستاپ باکس نمی‌تواند کارایی اندروید باکس را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *